تبلیغات
گردشگری ورزشی سیستان و بلوچستان - نگاهی به ایران زمین
گردشگری ورزشی سیستان و بلوچستان
گردشگری ورزشی، نقش بسزایی در تامین اقتصاد و ایجاد شغل دارد.
پنجمین دوره راهنمای گردشگری ورزشی زاهدان راهنمای گردشگری ورزشی من من من من

استان خراسان رضوی

 

استان خراسان رضوی با مساحتی بالغ بر 127432 كیلومتر مربع از شمال به جمهوری تركمنستان، از شمال غربی به استان خراسان شمالی، از شرق به كشور افغانستان، از جنوب به استان سیستان و بلوچستان، و از غرب و شمال غرب، به استان یزد، اصفهان، سمنان و گلستان محدود می‌باشد .

مدارس اسکان

استان قم

 

استان قم با وسعت 11240 کیلومتر مربع، بین مدار 34 درجه و 15 دقیقه تا 35 درجه و 15 دقیقه عرض شمالی نسبت به خط استوا و 50 درجه و 30 دقیقه تا 51 درجه و 30 دقیقه طول شرقی نسبت به نصف النهار گرینویچ، در بخش مرکزی ایران قرار دارد. مساحت استان قم 6/8 % درصد کل مساحت کشور است. .

مدارس اسکان

فارس

 

مساحت استان فارس:122608 كیلومتر مربع جمعیت: 4336878 نفر (طبق سرشماری سال 1385) مركز استان : شهر شیراز( جمعیت 1227331 نفر)استان فارس در ناحیه جنوبی ایران ،بین مدارهای 27 و31 درجه عرض شمالی و نصف النهار های50و55 درجه طول شرقی قرار گرفته است این استان از شمال با استان اصفهان ،از شمال شرقی با استان یزد از شرق با استان كرمان از شمال غربی با استان كهگیلویه وبویراحمد ،از غرب با استان بوشهر واز جنوب با استان هرمزگان همسایه است این استان دارای 26 شهرستان ،76 بخش، 197 دهستان و78 شهر می باشد. .

مدارس اسکان

مرکزآموزشی و رفاهی

آذربایجان شرقی

 


استان‌ آذربایجان‌ شرقی‌ با 46930كیلومتر مربع‌ وسعت‌ در گوشه‌ شمال‌ غربی‌ ایران‌ قرار دارد.براساس‌ آخرین‌ تقسیمات‌ سیاسی‌ و اداری‌ در سال‌ 1375 شهرستانهای‌ استان‌ آذربایجان‌ شرقی‌ عبارت‌اند از: اهر، بستان‌ آباد، بناب‌، تبریز، سراب‌، شبستر، كلیبر، مراغه‌، مرند، میانه‌، هریس‌، هشترود و جلفا. شهر تاریخی‌ تبریز،مركز سیاسی‌ - اداری‌ و تجاری‌ استان‌ می‌باشد. .

مدارس اسکان

اذربایجان غربی

 


استان آذربایجان غربی با احتساب دریاچه ارومیه حدود 43660 كیلومتر مربع مساحت دارد. این استان كه در شمال غرب ایران واقع شده 2/65 درصد از مساحت كل كشور را تشكیل می‌دهد. .

مدارس اسکان

اردبیل

 


استان در بخش شرقی فلات آذربایجان قرار دارد. فلات آذربایجان سرزمینی بلند و كوهستانی است كه در شمال غرب فلات ایران واقع شده است، در حدود دو سوم استان اردبیل را نواحی كوهستانی و یک سوم بقیع را مناطق پست و هموار تشكیل می دهد. آب و هوای استان اردبیل، به طور كلی از نوع آب و هوای معتدل كوهستانی است. با توجه به تنوع شرایط طبیعی در این منطقه میزان دما و بارش در نواحی مختلف آن متفاوت است نواحی جنوبی استان مرتفع و كوهستانی است و زمستان سرد و پر برف ولی تابستان های معتدل دارد، .

مدارس اسکان

اصفهان

 


استان اصفهان با مساحت 107027 كیلومتر مربع در مركز كشور واقع شده است كه مركز آن شهر اصفهان است‌. این‌استان از شمال به سمنان، قم و مركزی، از جنوب به یزد و فارس، از مشرق به خراسان و از مغرب به لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و كهكیلویه و بویراحمد محدود می‌شود. مساحت این استان تقریباً 6/6 درصد از مساحت كل كشور را تشكیل داده است‌. .

مدارس اسکان

البرز

 


کرج یکی از کلان شهرهای ایران و همچنین مرکز، استان البرز می‌باشد. جمعیت این شهر برپایه سرشماری سال 1390 خورشیدی برابر با2412513نفر بوده‌است که از این جهت پس از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و تبریز به‌عنوان پنجمین شهر پرجمعیت ایران به‌شمار می‌رود. کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است .

مدارس اسکان

ایلام

 


استان ایلام با مساحتی حدود 19086 كیلومتر مربع، در غرب كشور، بین 31 درجه و 58 دقیقه تا 34 درجه و 15 دقیقه عرض شمالی نسبت به استوا و 45 درجه و 44 دقیقه تا 48 درجه و 10 دقیقه طول شرقی نسبت به نصف‌النهار گرینویچ قرار دارد. این استان یک منطقه كوهستانی و مرتفع است كه در غرب و جنوب‌غربی كشور در میان رشته كوه‌های كبیركوه از سلسله جبال زاگرس قرار دارد. .

مدارس اسکان

بوشهر

 


استان بوشهر یكی از جنوبی ترین استانهای كشور است كه در جنوب غربی ایران و در فاصله 27 درجه و 18 دقیقه تا 30 درجه و 14 دقیقه عرض جغرافیایی و 50 درجه و 8 دقیقه تا 52 درجه و 57 دقیقه طول جغرافیایی واقع گردیده است. این استان از شمال به استانهای خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد، از جنوب به خلیج فارس و استان هرمزگان، از مشرق به استان فارس و از غرب به خلیج فارس محدود بوده و با 625 كیلومتر مرز آبی، طولانی ترین همسایگی را با آبهای نیلگون خلیج فارس دارد .

مدارس اسکان

تهران

 


استان تهران با 18909 كیلومترمربع مساحت و 2/1 درصد مساحت كل كشور ایران از آن جهت از دیگر استانهای كشور متمایز است كه به عنوان مركزیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران در آن مستقر است. ولی استان و شهر تهران برخلاف آنچه كه تصور می‌شود علاوه بر محوریت سیاسی كه ویژگی آن محسوب می‌شود دارای ابعاد مختلفی همچون سایر استانهای ایران و همه شهرها و استانهای كشورهای دنیا است .

مدارس اسکان

چهارمحال بختیاری

 


استان چهار محال و بختیاری با وسعتی معادل 16/533 کیلومتر مربع به عنوان بیست و ششمین استان و از نظر مساحت از شمال و شرق به استان اصفهان، از شمال غربی به استان لرستان، از غرب به استان خوزستان و از جنوب به استان کهگیلویه و بویر احمد محدود می شود. .

مدارس اسکان

خراسان شمالی

 


این استان كه از تقسیم استان بزرگ خراسان (سابق) بوجود آمده، دارای 6 شهرستان به نام‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، جاجرم،فاروج، مانه و سملقان با مركزیت بجنورد و15 بخش و 40 دهستان و بیش از 1000 روستای دارای سكنه است كه جمعیت تقریبی آن تا سال 1384 بالغ بر 850.000 نفر برآورد شده است. .

مدارس اسکان

خراسان جنوبی

 


استان خراسان جنوبی، شرقی‌ترین استان ایران، دارای 82864 كیلومتر مربع مساحت می‌باشد كه بین 57 درجه و 46 دقیقه تا 60 درجه و 57 دقیقه طول شرقی و 30 درجه و 35 دقیقه تا 34 درجه و 14 دقیقه عرض شمالی قرار گرفته و 47/5 % از مساحت كشور را به خود اختصاص داده است . این استان از شرق، با كشور افغانستان، از شمال به استان خراسان رضوی ، از غرب به استانهای یزد و كرمان و از جنوب با استان سیستان و بلوچستان همسایه است .

مدارس اسکان

خوزستان

 


ستان خوزستان، درجنوب غربی ایران وشمال خلیج فارس، بین 30 تا 33 درجه عرض شمالی و 47 تا 50 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است. این استان از غرب با كشور عراق، از شمال با استان لرستان و ایلام، از شرق با استان های چهارمحال بختیاری و كهگیلویه و بویراحمد و از جنوب با استان بو شهر و خلیج فارس همسایه است. .

مدارس اسکان

زنجان

 


استان زنجان با مساحتی بالغ بر 22164 كیلومتر مربع بین 47 درجه و 10 دقیقه تا 90 درجه و 26 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 33 دقیقه تا 37 درجه و 15 دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار گرینویچ، در ناحیه شمال غرب كشور قرار دارد و از طرف شمال به استان اردبیل، از شمال شرق به استان گیلان، از شرق به استان قزوین، از جنوب به استان همدان، از غرب به استان كردستان و آذربایجان غربی و از شمال غرب به استان آذربایجان شرقی محدود است. .

مدارس اسکان

سمنان

 


استان سمنان یكی از استان های مهم ایران است كه از نظر مساحت، ششمین استان بوده و وسعت آن حدود چهار برابر استان تهران برآورد می شود. با داشتن چهار شهرستان، 12 بخش، 28 دهستان و 15 شهر دارای مساحتی معادل 97491 کیلومتر مربع می باشد.این استان از جانب شمال به استان های خراسان شمالی، گلستان و مازندران از جنوب به استانهای یزد و اصفهان، از مشرق به استان خراسان رضوی و از مغرب به استانهای تهران و قم محدود است و مرکز آن شهر سمنان می باشد .

مدارس اسکان

سیستان و بلوچستان

 


سعت آن 187052 كیلومتر مربع، سیستان 15197 كیلومترمربع و بلوچستان 172305 كیلومتر مربع است. این استان بیش از 11% از وسعت كل كشور را در بر می‌گیرد و از شمال به استان خراسان، از غرب به استان كرمان و هرمزگان و از جنوب به دریای عمان، از مشرق با افغانستان و پاكستان محدود است.كوه‌های سیستان و بلوچستان جزء رشته‌ی كوه‌های مركزی ایران است، بلندترین نقطه‌ی آن در كوه تفتان دارای 4042 متر ارتفاع و پست‌ترین منطقه آن در كناره‌های دریای عمان قرار گرفته و شامل ناهمواری‌های مشرق چاله لوت و ارتفاعات دیواره شرقی چاله جازموریان است.پهنای كوهستان از شمال به جنوب افزایش می‌یابد و در فاصله ایرانشهر، كوهک، شامل دو قسمت كوه‌های سیستان و كوه‌های بلوچستان به بیشترین حد می‌رسد. .

مدارس اسکان

قزوین

 


این شهرستان در 130 كیلومتری غرب تهران واقع شده و بوسیله اتوبان و راه آهن به تهران متصل است. آب و هوای این شهرستان در تابستان خنك و در زمستان سرد می باشد. میزان بارش سالیانه آن حدود 318 میلیمتر و دمای متوسط هوا 26 درجه سانتی گراد است. این شهرستان به طور متوسط 107 روز یخ بندان است و رطوبت نسبی هوا بین 49 تا 57 درصد است. بخش شمالی شهرستان قزوین را كوهستانهای البرز در بر گرفته و قسمت جنوبی و شرقی آن را دشت نسبتاً همواری احاطه نموده است. .

مدارس اسکان

کردستان

 


براساس‌ آمارگیری‌ و آخرین‌ تقسیمات‌ كشوری در سال1385، استان‌ كردستان‌ دارای نه شهرستان‌، 12 شهر، 27 بخش‌ و 84 دهستان‌ است و همچنین‌ دارای‌ 1767 آبادی‌ دارای‌ سكنه‌ و 192 آبادی‌ خالی‌ از سكنه‌ است‌. شهر سنندج مركز استان است و شهرستانهای آن شامل سقز، بانه، بیجار، قروه، مریوان، سروآباد، سنندج، كامیاران و دیواندره می‌باشد. .

مدارس اسکان

کرمان

 


ساحت استان كرمان 180726 كیلومتر مربع و جمعیت آن: 2652413 نفر (طبق سرشماری سال 1385) . مركز استان : شهر كرمان( جمعیت 515114 نفر) . استان كرمان در جنوب شرقی ایران واقع شده و حدود 11 درصد از خاك كشورمان را به خود اختصاص داده است. این استان از نظر جغرافیایی بین مدارهای 55 دقیقه و 25 درجه تا 32 درجه عرض شمالی و26 دقیقه و53 درجه تا 29 دقیقه و59 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است. .

مدارس اسکان

کرمانشاه

 


استان كرمانشاه با وسعتی برابر با 25 /24434 كیلومتر مربع در غرب ایران قرار دارد. این استان حدود 1/45 درصد از مساحت كل كشور را تشكیل می‌دهد و به لحاظ وسعت هجدهمین استان كشور است. .

مدارس اسکان

کهکیلویه و بویراحمد

 


استان کهگیلویه و بویر احمد كه در جنوب غربی ایران قرار گرفته است یكی از استانهای زیبای كشور می باشد كه به سرزمین چهار فصل شهرت یافته است. این استان بین مدارهای 29 درجه و 52 دقیقه و 31 درجه و 26 دقیقه شمالی در نصف النهارهای 49 درجه و 55 دقیقه و 51 درجه و 53 دقیقه شرقی قرار دارد. کهگیلویه و بویر احمد از شمال با چهار محال بختیاری، از شمال شرق با استان اصفهان، از شرق با استان فارس، از غرب با استان خوزستان و از جنوب با استان بوشهر هم جوار است. این استان دارای 5 شهرستان، و 41 دهستان و 14 شهر می باشد. .

مدارس اسکان

گلستان

 


استان گلستان در قسمت شمالی كشور، بین عرض جغرافیایی 36 درجه و30 دقیقه تا 38 درجه و8 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 53 درجه و 57 دقیقه تا 56 درجه و 22 دقیقه شرقی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است . این استان از شمال به جمهوری تركمنستان، از غرب به استان مازندران و دریای خزر، از جنوب به استان سمنان و از شرق به استان خراسان شمالی محدود می شود . .

مدارس اسکان

گیلان

 


استان گیلان با مساحت 14711 كیلومتر مربع در میان رشته كوههای البرز و تالش در شمال ایران جای گرفته است این استان به واحد جغرافیایی جنوب دریای خزر تعلق دارد و با استان های اردبیل در غرب، مازندران در شرق، زنجان در جنوب و كشور استقلال یافته آذربایجان و دریای خزر در شمال هم مرز و همسایه است. رود سفید تمشك كه بین چابكسر و رامسر جاری است،‌ آن را از استان مازندران جدا می كند. .

مدارس اسکان

مرکز آموزشی و رفاهی دهکده ساحلی

مرکز آموزشی و رفاهی انزلی

مرکز آموزشی و رفاهی مطهری رشت 18 فعال می گردد

لرستان

 


استان لرستان در باختر ایران واقع شده و از شمال به استان های مرکزی و همدان ، از جنوب به استان خوزستان ، از خاور به استان اصفهان و از باختر به استان های کرمانشاه و ایلام محدود می شود . این استان از نظر جغرافیایی بین 46 درجه و 51 دقیقه تا 50 درجه و 3 دقیقه درازای خاوری و 32 درجه و 37 دقیقه تا 34 درجه و 22 دقیقه پهنای شمالی قرار گرفته است . پست ترین نقطه استان لرستان با ارتفاع 500 متر از سطح دریای آزاد در جنوبی ترین ناحیه آن واقع شده است و قله سن بران اشتران کوه با 4050 متر ارتفاع، بلندترین نقطه استان لرستان به حساب می آید که در شرق استان واقع شده است .

مدارس اسکان

مازندران

 


استان مازندران با 24091 کیلو متر مربع مساحت و 2602008 نفر جمعیت از استان‌های سرسبز شمال فلات ایران است و در کرانه دریای مازندران قرار دارد. این استان در غرب استان گرگان و مشرق استان گیلان می‌باشد و از جنوب با استان‌های سمنان، تهران، قزوین هم مرز است. دریای مازندران نیز مرز شمالی این استان را کاملاً دربر گرفته‌است. .

مدارس اسکان

مرکزی

 


استان مركزی بین رشته كوه‌های البرز و زاگرس و در مجاورت كویر مركزی بین 33 درجه و 30 دقیقه تا 35 درجه و 35 دقیقه عرض شمالی و 48 درجه و 57 دقیقه تا 51 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد. این استان از شمال به استان‌های تهران و قزوین، از جنوب به استان‌های اصفهان و لرستان، از شرق به استان‌های اصفهان و تهران و از غرب به استان همدان محدود است. مساحت كل استان مركزی حدود 29152 كیلومتر مربع است. مركز این استان شهرستان اراک است. مهم‌ترین ارتفاعات استان را بخش‌هایی از كوه‌های مركزی و كوه‌های زاگرس تشكیل می‌دهند .

مدارس اسکان

مرکزآموزشی و رفاهی

هرمزگان

 


استان هرمزگان در جنوب ایران و در بین مدارهای 25 درجه و24 دقیقه تا 28 درجه و 57 دقیقه عرض شمالی و 53 درجه و 41 دقیقه تا 59 درجه و 15 دقیقه طول شرقی واقع شده است. این استان از شمال و شمال شرقی با استان كرمان از غرب و شمال شرقی با استان كرمان از غرب و شمال غربی با استان های فارس و بوشهر از جنوب شرقی با استان سیستان و بلوچستان و از جنوب باآب های خلیج فارس و دریای عمان همسایه است. این استان دارای 12 شهرستان، 34 بخش،81 دهستان، 26 شهر و 14 جزیره بزرگ مسكونی. .

مدارس اسکان

همدان

 


استان همدان در گستره ای به مساحت 19493 کیلومتر مربع،در غرب ایران بین 33 درجه و 59 دقیقه تا 35 درجه و 48 دقیقه عرض شمالی و 47 درجه و 34 دقیقه تا 49 درجه و 36 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است.این استان از شمال به استانهای زنجان و قزوین،از جنوب به استان لرستان،ازشرق به استان مرکزی و ازغرب به استان کرمانشاه و قسمتی از استان کردستان محدوداست. .

مدارس اسکان

یزد

 


استان یزد از شمال به استان اصفهان، از شمال شرق به استان خراسان، از جنوب به استان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های كرمان و فارس، از شرق به استان‌های خراسان و كرمان و از غرب به استان اصفهان محدود است. این استان در كمربند خشك و نیمه خشك نیمكرة شمالی قرار دارد و مساحت آن 129678 كیلومتر مربع است. .

مدارس اسکان

مرکز آموزشی و رفاهی فرهنگیان یزد

نوع مطلب :
برچسب ها : جلیلوند، اسکان فرهنگیان،
لینک های مرتبط :
جمشید جلیلوند
شنبه 17 اسفند 1392
پنجشنبه 28 دی 1396 12:17 ق.ظ
من همیشه نصف ساعت را صرف خواندن این پست های صفحه هر روزه و یک فنجان قهوه کردم.
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:32 ب.ظ
Hey! This post couldn't be written any better!
Reading this post reminds me of my good old room mate!
He always kept chatting about this. I will forward this article to him.
Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!
جمعه 13 مرداد 1396 03:37 ب.ظ
I take pleasure in, lead to I discovered exactly what I used to be looking for.
You've ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گردشگری ورزشی سیستان و بلوچستان محفوظ است
 • ابزار جدول لیگ فوتبال
 • 
 • انجمن